Badminton Dobruška

  Zvolte rok: 0015 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

aktuality pro rok 2018


26.08.2018 - Rozpis tréninků pro sezónu 2018/19

V úterý 4.září budou zahájeny pravidelné tréninky v hale průmyslové školy. Rozvržení tréninků je následující:
úterý
17.00 – 18.30 hod. přípravka
18.00 – 19.30 hod. žáci, dorost
středa
18.00 – 19.30 hod. přípravka, žáci
čtvrtek
17.00 – 18.30 hod. přípravka
18.00 – 19.30 hod. žáci, dorost
19.00 – 20.30 hod. dospělí

Petr Šváb   16.08.2018 - Nábor dětí

 
Rádi mezi sebou přivítáme nové žáky, kteří budou mít chuť si vyzkoušet badminton v závodní podobě a rozšířit tak naše řady. Bližší informace najdete v přiloženém letáčku.
Těšíme se na Vás.

Petr Šváb   14.08.2018 - Tréninky o prázdninách

Upozorňujeme hráče, že je možné si přijít zahrát do haly průmyslové školy ve dnech 21.-23.8. a 28.-30.8 vždy v čase 18.00 – 19.30 hodin.

Petr Šváb   14.08.2018 - Kondiční soustředění

V současné době probíhá v Olešnici v Orlických horách společné kondiční soustředění žáků našeho oddílu a žáků z Nového Města nad Metují pod vedením Vaška Drašnara. Uvidíme, jak se nabyté dovednosti projeví v nadcházející sezóně.

Petr Šváb   07.07.2018 - Sokol Gala 2018

Oslavy XVI.Všesokolského sletu 2018 již skončily ale rád bych se vrátil ke slavnostnímu večeru, který předcházel sletovým vystoupením a konal se v O2 aréně. Na večeru Sokol Gala 2018 se prezentovala většina úspěšných sportů provozovaných v sokolském hnutí, mezi kterými nechyběl ani badminton. Tento sport předváděli na dvou kurtech hráči z oddílů TJ Sokola Dobrušky, TJ Sokola Doubravky a Sokola Meteoru Radotín Praha. Více informací o vystoupení badmintonistů se můžete dozvědět z článku Ondřeje Kopřivy na stránkách www.czechbadminton.cz
My jsme se v O2 aréně s manželkou byli podívat, celý večer byl moc hezký za skvělé atmosféry.

Petr Šváb   10.06.2018 - Zakončení sezóny

 
Zveme všechny hráče, rodiče a příznivce oddílu na tradiční ukončení soutěžní sezóny, které se koná v sobotu 23.června od 15.00 hodin u kuželny za sokolovnou v Dobrušce.
Těšíme se na Vaši účast.

Petr Šváb   06.06.2018 - Ukončení tréninků

Upozorňujeme trenéry a hráče, že poslední trénink v hale průmyslové školy před prázdninami se koná ve čtvrtek 14.června. O trénincích v průběhu prázdnin vás budeme včas informovat.
Přejeme všem členům oddílu a rodičům hráčů klidné prožití prázdnin a dovolených, hodně sluníčka a načerpání sil do další soutěžní sezóny.

Petr Šváb   05.06.2018 - Mezinárodní čtyřutkání smíšených družstev dospělých

 
O uplynulém víkendu se v Dobrušce konala za podpory ČOS významná sletová soutěž pořádaná u příležitosti XVI.Všesokolského sletu 2018. Přivítali jsme zde výběry hráčů ze Slovenska, Polska, České republiky a družstvo složené z hráčů organizovaných v ČOS. Turnaj se odehrál ve sportovní hale SPŠ el-it, kterou pro tuto příležitost pořadatelé připravili do slavnostního rázu. Byly nataženy dva badmintonové koberce, připravena místa pro diváky a provedena výzdoba vzhledem k významu soutěže. Slavnostního zahájení se zúčastnili za vedení města Dobrušky starosta Ing.Petr Lžíčař a místostarosta Ing.Petr Poláček, za ČOS Ing.Karel Tomek - člen P OS ČOS v Praze, br.Václav Drašnar - starosta TJ Sokol Dobruška a Petr Šváb - předseda pořádajícího oddílu. Při zahájení všichni hráči obdrželi sletové tričko a pozornost od města Dobrušky. Poté již byly rozehrány první utkání, hrálo se na 8 zápasů na 3vítězné sety do 11 bodů. V prvních utkáních vyhrál výběr ČOS nad výběrem Polska 8-0 a výběr ČR nad Slovenskem 6-2. Po polední přestávce se družstva sešla ve sportovní hale k utkáním druhého kola, které začalo v 15.30 hodin. Výběr ČOS se střetnul s výběrem ČR a v celkovém hodnocení turnaje zde došlo k nejvyrovnanějším zápasům s nerozhodným stavem utkání v poměru 4-4. Ve druhém odpoledním utkání porazil výběr Slovenska Polsko 7-1.
Nedělní program byl zahájen v 9.30 hodin. Ke svým utkáním proti sobě nastoupily výběry ČOS a Slovenska a ve druhém utkání ČR s Polskem. Výběr ČOS dokázal slovenské hráče přehrát potřebným výsledkem 7-1 a zajistil si tak první místo v tabulce. Ve druhém souběžně hraném utkání porazil výběr ČR hráče z Polska 8-0. Nedělní zápasy a slavnostní zakončení turnaje se odehrály za přítomnosti kamer České televize a kameramana z ČOS, který zpracovává materiály o sletových akcích. Řada hráčů, vedoucích družstev a přítomných funkcionářů si tak odbyla rozhovor před kamerou.
Předávání cen při vyhlášení výsledků se ujali za město Dobruška Ing.Petr Lžíčař a Ing.Petr Poláček, za ČOS Ing.Karel Tomek, Václav Drašnar a Petr Šváb. Družstva na prvních třech místech obdržely poháry, medaile, diplomy a všechny pak věcné ceny.
Chtěl bych poděkovat všem hráčům a jejich doprovodu, že na závěr sezóny vážili cestu do Dobrušky a svojí účastí podpořili sletový turnaj. Věřím, že si hráči dobře zahráli a byli s průběhem soutěže spokojeni.
Děkujeme ČOS za možnost uspořádání takovéto akce v tak malém městě jakým Dobruška je a za finanční podporu celého turnaje. Poděkování patří městu Dobruška a jeho hlavním představitelům za podporu v průběhu turnaje a upomínkové dárky pro účastníky akce. Děkujeme také vedení SPŠel-it za umožnění uspořádání turnaje ve sportovní hale, hlavně Mgr.Milanu Pohlovi a Ing.Haně Mužíkové za součinnost při pořádání akce a za podporu polských hráčů.
Závěrečné poděkování patří organizačnímu výboru a všem obětavým pomocníkům, kteří vytvořili v hale výborné podmínky pro průběh turnaje, zajistili ubytování a stravování týmů nebo se podíleli na vedení a rozhodování zápasů.

Konečná tabulka:
1.výběr České obce sokolské
2.výběr České republiky
3.výběr Slovenska
4.výběr Polska

Ve výběru ČOS se turnaje zúčastnili hráči prvoligového družstva TJ Sokol Dobruška Lukáš Tlustý, Marek Bureš a Eliška Smejkalová, vítězové1.ligy skupiny východ 2017/18. Ze Sokola Doubravky přijel Jan Viktora a ze Sokola Meteor Praha Matěj Hubáček, členové extraligového družstva USK Plzeň. Dalšími členy družstva byli Pavel Synovec, hráč Sokola Meteor Radotín Praha B hrající1.ligu a Anna Legátová, hráčka Sokola Doubravky, která je v první desítce dvouhry národního žebříčku.

Petr Šváb   23.05.2018 - Mezinárodní turnaj smíšených družstev

 
Ve dnech 2.-3.června pořádáme ve sportovní hale průmyslové školy turnaj smíšených družstev výběrů Polska, Slovenska, ČR a hráčů ČOS. Tato akce je zařazena jako sletová soutěž u příležitosti konání XVI. Všesokolského sletu 2018. Zahájení turnaje a prvních utkání bude v sobotu v 10.00 hodin.
K vidění bude spousta zajímavých zápasů. Zveme všechny příznivce sportu k návštěvě.

Petr Šváb   11.05.2018 - Turnaj dospělých GP C

Pro malý zájem hráčů jsme se rozhodli zrušit uspořádání turnaje GP C dospělých - Přeborník Dobrušky. Těm několika málo přihlášeným se omlouváme.
Tak snad příští rok to zase bude lepší.

Petr Šváb   07.05.2018 - Otevřené GP C dospělých

 
V sobotu 12.května pořádáme tradiční turnaj dospělých, Přeborník města Dobrušky. Turnaj je bodován jako GP C.
Zveme všechny zájemce z řad hráčů k účasti.

Petr Šváb   29.04.2018 - Baráž o účast v extralize smíšených družstev dospělých 2018/19

 
V sobotu jsme uspořádali v tělocvičně průmyslové školy baráž o účast v naší nejvyšší soutěži družstev v příštím ročníku. Baráže se zúčastnily poslední dva týmy z extraligy a vítězové 1.ligy skupiny východ (TJ Sokol Dobruška B) a západ (TJ Astra ZM Praha A). Všichni dobrušští hráči předvedli v sobotních zápasech kvalitní výkony. Výborného výsledku dosáhli především hráči našeho B družstva Matěj Šváb a Petr Hrnčár, kteří dokázali ve třech setech přehrát extraligovou dvojici Milana Dratvu s Matějem Hliničanem. Baráž opět ukázala výkonnostní odstup soutěží první ligy od extraligy.
Konečná tabulka:
1. TJ Montas Hradec Králové
2. TJ Sokol Dobruška A
3. TJ Sokol Dobruška B
4. TJ Astra ZM Praha A

První dvě družstva si zajistila účast v příštím ročníku extraligové soutěže, gratulujeme.
Děkujeme všem dobrušským hráčům za úspěšné zakončení soutěží smíšených družstev. Hráčům 1.ligy za výborné 1.místo v soutěži a hráčům extraligy za udržení extraligové příslušnosti Dobrušky pro příští ročník.

Petr Šváb   20.04.2018 - Baráž o účast v extralize smíšených družstev

 
O příštím víkendu 28.-29.4. pořádáme v hale průmyslové školy baráž o účast v extraligové soutěži smíšených družstev 2018/19. Účastníky jsou dvě dobrušská družstva, družstvo TJ Montas Hradec Králové a TJ Astra ZM Praha. Začátek prvních utkání byl stanoven na 10.00 hodin.
Přijďte se podívat na kvalitní badmintonové zápasy.

Petr Šváb   02.04.2018 - Turnaj mládeže

 
Na velikonoční Velký pátek jsme pořádali turnaj pro hráče kategorií U9 – U15. Vzhledem k velkému počtu přihlášených, celkem 56, jsme dvě kategorie U9 a U11 přesunuli z průmyslové školy do sokolovny. I když to bylo pořadatelsky trochu složitější, všichni hráči si dostatečně zahráli a z Dobrušky odjížděli i s rodiči a vedoucími spokojeni. Náš oddíl reprezentovali na turnaji hráči Tobiáš Skočdopole, Ondřej Lakomý, Max Čančara, Eva Weber, Kryštof Sedláček a Jakub Čtvrtečka. Pro většinu z nich je to o sbírání hráčských zkušeností a proto je každá účast na takových to turnajích potřebná.
Poděkování patří pořadatelskému týmu, který tvořili Václav Drašnar, Miroslav Skočdopole, Veronika Kubečková a Jana Švábová, za zvládnutý a bezproblémový průběh turnaje.

Umístění hráčů:
U11
5. Lakomý O.
6. Skočdopole T.
8. Čančara M.
U13
4. Weber E.
U15
3. Čtvrtečka J.
4. Sedláček K.

Petr Šváb   19.03.2018 - 5.kolo I.národní ligy

V sobotu se v Pardubicích odehrálo druhé a zároveň poslední kolo finálové skupiny I.celostátní ligy - východ. Skupinu tvořily družstva TJ Orlová Lutyně, TJ Sokol Dobruška B a domácí TJ Sokol Polabiny Pardubice. Všechna odehraná utkání sobotního dne byla velice vyrovnaná a skončila nerozhodným stavem 4:4. Tyto výsledky nejvíce vyhovovaly našim hráčům, kteří si tím uchránili jednobodové vedení v tabulce z předešlého kola a vybojovali si tak 1.místo. Vítězné družstvo se koncem dubna zúčastní baráže o nejvyšší extraligovou soutěž.
V družstvu Dobrušky nastoupili Křížková Šárka, Ostrá Veronika, Smejkalová Eliška, Bureš Marek, Šváb Matěj, Tlustý Lukáš, Kopřiva Ondřej, Matějka Michal, Hrnčár Peter, vedoucí Skočdopole Miroslav.
Gratulujeme.

Konečné umístění:
1. TJ Sokol Dobruška B
2. TJ Sokol Polabiny Pardubice
3. TJ Orlová Lutyně

Petr Šváb   17.03.2018 - Dětský turnaj

 
V pátek 30.března pořádáme v hale průmyslové školy turnaj pro začínající hráče badmintonu v kategoriích U9, U11, U13 a U15.
Těšíme se na Vaši účast.

Petr Šváb   12.03.2018 - Velká cena města Plzně 2018

O víkendu se konal celostátní turnaj dospělých GP A, který uspořádal Západočeský badmintonový svaz. Na turnaji měl své hráčské zastoupení i dobrušský oddíl. Na nejlepší umístění z našich hráčů dosáhl Matěj Šváb, který se ve smíšené čtyřhře probojoval se spoluhráčkou Ivanou Zychovou z Prahy do čtvrtfinále.
Gratulujeme.

Umístění hráčů v hlavní soutěži:
dvouhra muži
17.-32. Lukáš Tlustý, Tomáš Strnad
dvouhra ženy
17.-32. Iveta Strnadová
čtyřhra muži
9.-16. Šváb-Bureš, Tlustý-Oros (Super Stars Most)
17.-32. Strnad-Šercl (Sokol Radotín Meteor Praha)
čtyřhra ženy
9.-16. Strnadová-Weinerová (SKP Kometa Brno)
smíšená čtyřhra
5.-8. Šváb-Zychová (TJ Astra ZM Praha)
17.-32. Strnadová-Marek (BK TU Liberec)

Petr Šváb   26.02.2018 - Extraliga

 
Extraligový tým odehrál v neděli své poslední utkání základní části soutěže s družstvem TJ Sokol Klimkovice. Hracím místem se stalo Sportovní centrum v Praze Radonicích. Utkání se pro nás od začátku vyvíjelo velice dobře, po třech odehraných zápasech jsme vedli již 3-0. V úvodních zápasech vyhrála dvojice Král-Hofmanová ve třísetové bitvě se Somerlíkem a Budzelovou po setech 21-18, 17-21 a 21-19 a Hliničan s Dratvou si poradili s Benbenkem a Vašátkem dvakrát 21-18. Ve třetí dvouhře mužů porazil Stoklas Lázničku 21-7 a 21-15. Ve zbylých čtyřhrách jsme si rozdělili vítězství rovným dílem. My jsme vyhráli druhou čtyřhru mužů zásluhou Krále se Stoklasem, Klimkovice naopak čtyřhru žen. Průběžný stav byl 4-1 pro Dobrušku. Z následujících zápasů jsme vyhráli druhou dvouhru mužů, když Dratva porazil ve třech setech Benbenka a zajistil nám pátý vítězný bod. Zbylé zápasy již byly v režii klimkovických, vyhráli dvouhru žen a první dvouhra mužů se pro zranění Hliničana neodehrála. Celkové vítězství 5-3 pro Dobrušku. V utkání za naše družstvo nastoupili Veronika Kubečková, Petra Hofmanová, Ondřej Král, Ivo Stoklas, Milan Dratva a Matěj Hliničan. I když se nám v posledním utkání podařilo zvítězit, na konečném postavení v tabulce se pro nás nic nezměnilo. Koncem dubna se zúčastníme baráže o setrvání v nejvyšší soutěži. Dalším účastníkem baráže z extraligy je opět východočeský tým, a to TJ Montas Hradce Králové. Zbylá dvě družstva vzejdou ze soutěže 1.celostátní ligy skupiny východ a západ. V případě vítězství našeho B družstva v 1.celostátní lize-východ se tak oba dobrušské týmy utkají o účast v extraligové soutěži ročníku 2018/19. Zajímavá situace.

Petr Šváb   26.02.2018 - 1.celostátní liga

V sobotu se dobrušské B družstvo utkalo na domácí půdě s týmy TJ Orlová Lutyně a TJ Sokol Polabiny Pardubice. V prvním utkání s Orlovou se našim dařilo v párových disciplínách, když vyhráli mix Kopřiva s Křížkovou a obě pánské čtyřhry Kopřiva s Burešem a Šváb s Hrnčárem. Škoda velmi vyrovnané dámské čtyřhry, ve které Křížková s Ostrou prohrály s dvojicí Žvaková-Drapáčová po setech 14-21, 21-13 a 20-22. Čtvrtý bod domácích vybojoval Tlustý nad Lewandovskim opět ve třísetovém zápase. Celkové vítězství v utkání mohl zajistit v první dvouhře Hrnčár, který ale prohrál s Kazmierczakem v koncovce třetího setu 21-18. Konečný stav 4-4 byl asi radostnější pro hostující Orlovou. Ve druhém hraném utkání přehrály Pardubice přesvědčivě Orlovou poměrem 6-2. Na závěr nastoupili hráči Dobrušky proti Pardubicím. Naši se mohli opět spolehnout na párové disciplíny, ze kterých uhráli 3 body, a to Kopřiva-Křížková, Kopřiva-Bureš a Šváb-Hrnčár. V utkání se dařilo i našim singlistům, kdy Tlustý porazil ve dvou setech Skřivana a Hrnčár Ehma. Celkový výsledek 5-3 pro Dobrušku zajistil našim hráčům 1.místo v průběžné tabulce finálové skupiny. Za Dobrušku nastoupili Šárka Křížková, Eliška Smejkalová, Veronika Ostrá, Ondřej Kopřiva, Matěj Šváb, Marek Bureš, Lukáš Tlustý, Peter Hrnčár a Miroslav Skočdopole.
Gratulujeme.

Petr Šváb   18.02.2018 - Ligový víkend

 
Příští týden se odehrají další utkání nejvyšších soutěží smíšených družstev dospělých. V národní lize dobrušské B družstvo hostí v sobotu 24.února na domácích kurtech průmyslové školy družstva TJ Sokol Polabiny Pardubice a TJ Orlová Lutyně. Tyto týmy budou bojovat o umístění na prvních třech místech prvoligové tabulky skupiny východ. Vítěz potom může nastoupit v baráži o extraligovou soutěž. Zahájení prvního utkání je v 10.00 hodin. Přijďte podpořit domácí hráče.
Dobrušské A družstvo čeká v neděli 25.února od 13.00 hodin poslední utkání základní části extraligové soutěže. Střetne se s družstvem TJ Sokol Klimkovice a utkání se odehraje ve Sport centru v Radonicích u Prahy.

Petr Šváb   18.02.2018 - Kondiční soustředění žáků

Jako každý rok, i letos pořádáme kondiční soustředění. Tentokrát je určeno pro žákovskou kategorii a bude se konat ve dnech 11.-16.srpna na chatě Juráška v Olešnici v Orlických horách. V přiloženém dokumentu najdete o soustředění základní informace.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   07.02.2018 - Vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2017

Ve čtvrtek 25.ledna 2018 se na velkém sále Společenského centra KINA 70 konal slavnostní večer s vyhlášením Nejlepších sportovců Dobrušky za rok 2017. Programem provázel moderátor Honza Dušek. V průběhu večera vystoupila talentovaná zpěvačka Nella Řehořová a taneční soubor ZUŠ. Ocenění nejlepším dobrušským sportovcům předali zástupci vedení města v čele se starostou Petrem Lžíčařem, představitelé dobrušských firem a předsedové sportovních klubů. Mezi odměněnými byly i členky našeho oddílu Veronika Kubečková a Šárka Křížková a extraligové družstvo.
O týden později, přesně v pátek 2.února proběhlo ve velkém sále Pelclova divadla v Rychnově nad Kněžnou vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců Rychnovska za uplynulý rok. I zde byly odměněny hráčky našeho oddílu, a to dvojice Šárka Křížková s Petrou Hofmanovou.
Všem oceněným gratulujeme.

Petr Šváb   04.02.2018 - Mistrovství ČR dospělých Praha 2018

Hlavní turnaj české badmintonové sezóny již skončil a jsou známi noví nebo staronoví Mistři České republiky. Naši hráči sice žádnou z medailí nepřivezli, ale také úplně nepropadli. Za zmínku stojí například čtvrtfinálové umístění dvojice Šárka Křížková - Petra Hofmanová nebo výsledek Veroniky Kubečkové s Terezou Švábíkovou, kdy Veronika prohrála až ve třísetovém zápasu s výsledkem 21-15, 17-21 a 21-10. Tereza potom v nedělním finále obhájila mistrovský titul ve dvouhře proti českokrumlovské Sabině Milové.
Všem vítězům na mistrovství gratulujeme k vybojování titulu Mistr České republiky a našim hráčům děkujeme za úspěšnou reprezentaci oddílu.

Mistři ČR dospělých 2018
dvouhra mužů: Jan Louda (USK Plzeň)
dvouhra žen: Tereza Švábíková (Badmintonový oddíl Chance a Ridera Sport team)
čtyřhra mužů: Jakub Bitman – Pavel Drančák (Sokol Radotín Meteor Praha)
čtyřhra žen: Alžběta Bášová – Michaela Fuchsová (TJ Montas Hradec Králové)
smíšená čtyřhra: Jakub Bitman – Alžběta Bášová

Výsledky našich hráčů:
dvouhra muži
17.-32. Lukáš Tlustý
dvouhra ženy
9.-16. Veronika Kubečková
čtyřhra mužů
9.-16. Matěj Šváb – Miroslav Skočdopole
čtyřhra žen
5.-8. Petra Hofmanová – Šárka Křížková
9.-16. Kubečková – Veronika Srncová (Sokol Židlochovice)
smíšená čtyřhra
9.-16. Šváb – Ivana Zychová (TJ Astra ZM Praha), Křížková – Petr Hošek (Sokol Radotín Meteor Praha)
17.-32. Kubečková – Jan Srnec (Sokol Židlochovice)

Petr Šváb   29.01.2018 - MČR dospělých 2018

Ve dnech 2.-4.února se v Praze odehraje vrcholný turnaj domácí badmintonové sezóny, a to Mistrovství České republiky. Dobrušský oddíl bude mít i na tomto turnaji své hráčské zastoupení. V soutěžích dvouher budou startovat Veronika Kubečková a Lukáš Tlustý, v párových disciplínách potom Šárka Křížková, Petra Hofmanová, Veronika Kubečková, Matěj Šváb a Miroslav Skočdopole.
Přejeme všem hodně úspěchů.

Petr Šváb   23.01.2018 - Hráčské licence

Upozorňujeme oddílové hráče, že jim byla hromadně prodloužena hráčská licence na rok 2018. V současné době to ale ještě není zaneseno v seznamu hráčů na webu badmintonového svazu.

Petr Šváb   22.01.2018 - Extraliga smíšených družstev

 
K sobotnímu utkání dobrušské A družstvo odjelo do Prahy Vinoře, kde na nás čekal tým Sokol Meteor Radotín Praha, jeden z aspirantů na medailové umístění v soutěži. Tomu také odpovídal průběh jednotlivých zápasů. Výrazněji vzdorovat se nám podařilo pouze ve třech utkáních a to ve dvouhře žen, kde Martina Repiská prohrála ve vyrovnaném zápasu s Airi Mikkelou po setech 22-20 a 21-17. Další dvě utkání se hrály na tři sety. Ondřej Král s Ivo Stoklasem bojovali se zkušenou dvojicí domácích Pavlem Drančákem a Jakubem Bitmanem 21-12, 6-21 a 15-21 a Král s Veronikou Kubečkovou podlehli Drančákovi s Kateřinou Mikelovou 17-21,21-18, 19-21. Celkový výsledek pro nás nelichotivý 0-8.
V nedělním utkání jsme nastoupili v zasněženém Českém Krumlově proti domácímu SKB. V sestavě došlo ke změně, spoléhali jsme na vítězství ve dvouhrách a věřili ve vítězný bod ze čtyřhry. Po párových disciplínách a dvouhře žen nás ale soupeři celkem přesvědčivě přehrávali a za stavu 4-1 pro domácí jsme už nemohli v mužských dvouhrách zaváhat. První náš bod získala Martina Repiská vítězstvím nad Sabinou Milovou. V dalších zápasech si Ivo Stoklas poradil s mladým Tomášem Švejdou 21-13 a 21-15 a Matěj Hliničan s krumlovským Ondřejem Králem 21-17 a 21-17. Nejvíce nám na nervy zahrál náš Ondra Král v zápase s domácím Jiřím Králem. Ve velmi vyrovnaném zápase jsme se ale nakonec radovali my, když Ondra zvítězil 21-23, 21-13 a 23-21. Tím jsme vyrovnali stav na 4-4 a došlo na rozhodující zápas. Ve dvouhře žen v něm nastoupila Veronika Kubečková proti domácí zkušené Hance Milisové. I když Veronika odehrála dobré utkání, na vítězství to nestačilo a hráčka Českého Krumlova tak vybojovala pátý bod.
Za družstvo Dobrušky startovali Martina Repiská, Veronika Kubečková, Ondra Král, Ivo Stoklas, Matěj Hliničan a Martin Vicen.

Petr Šváb   22.01.2018 - 1.národní liga

V sobotu se v tělocvičně dobrušské průmyslové školy odehrálo 3.kolo národní ligy. V prvním utkání dne naše B družstvo nastoupilo proti BK Králův Dvůr. Domácímu družstvu se od počátečních zápasů dařilo, i když průběh utkání nebyl tak jednoznačný jako celkový výsledek 6-2. Pět odehraných zápasů na tři sety vypovídá o vyrovnanosti obou družstev. Body domácích přinesli Lukáš Tlustý, Michal Matějka, Petr Hrnčár-Matějka, Šárka Křížková-Veronika Ostrá, Ondřej Kopřiva-Matěj Šváb a Kopřiva-Křížková. Ve druhém hraném utkání přehrálo družstvo BK Králův Dvůr hráče TJ Slavoj Český Těšín poměrem 5-3. V závěrečném utkání nastoupilo naše družstvo proti Slavoji Český Těšín. I v tomto utkání byli dobrušští hráči úspěšní a vybojovali si vítězství výsledkem 5-3. O body se zasloužili Hrnčár, Tlustý, Matějka, Šváb-Kopřiva a Kopřiva-Křížková. Naše družstvo se po základní části soutěže umístilo na 2.místě tabulky a v nadstavbové části bude bojovat ve skupině o 1.místo.
Gratulujeme.

Petr Šváb   15.01.2018 - 3.kolo ligových soutěží

 
Ve dnech 20.-21.ledna se odehraje další kolo 1.národní ligy a extraligy smíšených družstev. V 1.lize dobrušské B družstvo hraje v sobotu svá utkání na domácí půdě v hale průmyslové školy. Postupně se střetne s týmy BK Králův Dvůr a TJ Slavoj Český Těšín. Začátek prvního utkání byl stanoven na 10 hodin, předpoklad zahájení druhého je v 15 hodin.
V extralize naše A družstvo odjíždí v sobotu do Prahy Vinoře, kde na nás čeká tým Sokol Radotín Meteor Praha A se zahájením utkání v 11 hodin. Po odehrání se přesuneme do Českého Krumlova k nedělním zápasům s domácím družstvem SKB. Utkání začíná odpoledne ve 14 hodin.
Přijďte se v sobotu podívat do průmyslové školy na závodní badminton a zafandit domácím hráčům.

Petr Šváb   14.01.2018 - GPC mladších žáků

V sobotu 13.ledna jsme pořádali oblastní turnaj kategorie U13. Do Dobrušky se sjelo na 40 žáků a žákyň z oddílů východočeské oblasti, aby poměřili své badmintonové dovednosti a ti nejlepší si vybojovali postup na národní turnaj. Náš oddíl reprezentovali Eva Weber a Tobiáš Skočdopole. Lépe se dařilo Evě, která si vybojovala bronzová umístění ve čtyřhře a smíšené čtyřhře. Tobiáš při svém mládí teprve sbíral turnajové zkušenosti. Je jen škoda, že v domácím prostředí nestartovalo více dobrušských hráčů. Myslím, že se turnaj vydařil a že hráči i jejich doprovod odjížděli z Dobrušky spokojeni. Poděkování patří organizátorům a vrchnímu rozhodčímu za bezproblémový průběh turnaje.

Petr Šváb   08.01.2018 - GPC U13

 
V sobotu 13.ledna pořádáme v hale průmyslové školy oblastní turnaj mladších žáků kategorie U13. Zahájení turnaje je v 9.00 hodin.
Přijďte se podívat na začínající mladé badmintonisty.

Petr Šváb   07.01.2018 - Bronz pro Veroniku Kubečkovou

Na MČR juniorů 2017 v Mostu vybojovala Veronika Kubečková bronzovou medaili ve čtyřhře se spoluhráčkou Veronikou Srncovou ze Sokola Židlochovice.
Gratulujeme.

Další umístění:
dvouhra
5.-8. Veronika Kubečková
17.-32. Iveta Strnadová
čtyřhra
3. Kubečková – Veronika Srncová (Sokol Židlochovice)
5.-8. Strnadová – Tereza Weinerová (BK DDM Holice)
smíšená čtyřhra
5.-8. Kubečková – Martin Kural (USK Plzeň)

Petr Šváb   03.01.2018 - MČR juniorů

O nadcházejícím víkendu 6.-7.1.2018 se v Mostu odehraje MČR kategorie staršího dorostu U19. Na mistrovství bude mít zastoupení i náš oddíl Veronikou Kubečkovou a Ivetou Strnadovou. Věříme v zisk medaile a přejeme hráčkám hodně úspěchů.

Petr Šváb   


NAVRCHOLU.cz