Badminton Dobruška

  Sledujte nás na Facebooku: Facebook stránka naše stránka

BRIMO VD SPORT


aktuality


26.05.2023 - GP B kategorie U17

Ve dnech 3.-4.června pořádá náš oddíl ve sportovní hale u ZŠ Pulická celostátní turnaj mladšího dorost GP B. Po oba dny je zahájení turnaje v 9.00 hodin. Je to zatím největší badmintonová akce organizovaná v nové hale. Přijděte se podívat a podpořit dobrušské hráče.
V přiloženém dokumentu najdete propozice turnaje.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   08.05.2023 - Baráž o extraligu

V sobotu 6.května uspořádal badmintonový klub SKB Český Krumlov baráž o účast v extraligové soutěži smíšených družstev dospělých 2023/24. Baráž se hraje systémem extraligy, to znamená utkání na 7 zápasů, zápas na tři vítězné sety do 11 bodů. Mimo pořádajícího oddílu se ještě baráže účastnily vítězové I.ligy skupiny východ TJ Sokol Dobruška a skupiny západ SK Prosek Praha. V prvním utkání se potkal Český Krumlov s pražským Prosekem. Ve vyrovnaném utkání se štěstí přiklonilo na stranu domácích a krumlovští zvítězili poměrem 4:3. V týmu Českého Krumlova startují úspěšní mezinárodně ostřílení hráči Jaromír Janáček, Tomáš Švejda a Lucie Černá. Ve druhém utkání nastoupili hráči z Dobrušky proti poraženému z prvního utkání, týmu Proseku Praha. Utkání mělo celkem jednoznačný průběh ve prospěch dobrušských s výsledkem 5:1. V posledním rozhodujícím utkání se nakonec střetli hráči Krumlova s Dobruškou. Plného bodového zisku dosáhli slovenské posily v dresu Dobrušky, Andrej Antoška a Jakub Horák. Oba zvítězili ve dvouhrách a spolu ve čtyřhře. Jakubovi se podařilo uhrát důležitý bod, když přehrál domácího Janáčka v pětisetové bitvě poměrem 3:2. Vítězný zápas a další bod také uhrály Sofiia Lavrova s Varvarou Frolovou proti Černé s Hořínkovou. Ve dvouhře se bohužel zranila Sofiia Lavrova, když si špatným došlapem přivodila výron kotníku. Závěrečné utkání a celá baráž skončila vítězstvím dobrušského družstva nad SKB Český Krumlov 4:2.
V družstvu Dobrušky nastoupili Marek Bureš, Ondřej Kopřiva, Matěj Šváb, slovenští hráči Andrej Antoška a Jakub Horák a ukrajinské hráčky Sofiia Lavrova a Varvara Frolova. Všem patří poděkování za mimořádný vynikající výsledek a reprezentaci Dobrušky. Sofii Lavrové přejeme co nejrychlejší uzdravení a návrat na kurty.
Vítězstvím v baráži si dobrušské družstvo vybojovalo účast v nejvyšší soutěži – Extralize smíšených družstev. Naposledy jsme extraligu hráli v sezoně 2017/18. V následujícím ročníku už Dobruška mezi extraligovými týmy nefigurovala. Rozhodnutí vedení oddílu v extraligové soutěži nepokračovat bylo z důvodu zajišťování hráčů s odpovídající výkonností a tím značné finanční náročnosti soutěže. Toto rozhodování nás bude čekat i nyní, kdy je extraligová soutěž ještě více naplněna zahraničními hráči zvučných jmen.

Petr Šváb   16.04.2023 - Turnaj kategorie U11

 
V sobotu 15.dubna uspořádal badmintonový oddíl v Osíku u Litomyšle turnaj pro začínající hráče kategorií U11. Na sbírání zkušeností vyjeli i hráči našeho oddílu Alžběta Michlová a Alex Šereda. Pro Alžbětu to byl první turnaj a seznámení se s turnajovou atmosférou. Při porovnání své výkonnosti se svými vrstevnicemi Alžběta zjistila, na čem je potřeba zapracovat. V konečném pořadí skončila na pěkném pátém místě. Alex již několik turnajů absolvoval a byl rovnocenným soupeřem ostatních chlapců. Po vyrovnaných zápasech nakonec obsadil třetí místo a domů si odvezl hezký pohár. Turnaje se zúčastnilo na dvacet začínajících badmintonistů.
Věřím, že si všichni turnaj užili a hráči načerpali chuť do dalšího tréninku.

Petr Šváb   19.03.2023 - Dobruška vítězí v PLAY-OFF soutěže 1.ligy - skupina východ

 
V sobotu 18.března uspořádal badmintonový oddíl TJ Montas Hradec Králové finálový turnaj družstev 1.ligy východní skupiny. PLAY- OFF se zúčastnilo i dobrušské družstvo, které v tabulce po základní části obsadilo druhé místo. V semifinálovém utkání se naši hráči potkali s týmem pořádajícího oddílu. Při posledním měření sil se družstva rozešla nerozhodným výsledkem 4:4, tak se očekával napínavý souboj. Tentokrát ale naši hráči nedali domácímu družstvu žádné šance a utkání skončilo výrazným rozdílem 5:1. Poslední dva zápasy se už nedohrávaly. V souběžně hraném druhém semifinále se střetl favorit východní skupiny BaC Kladno A s družstvem TJ Orlová Lutyně A. I v tomto utkání ale k žádnému překvapení nedošlo a kladenští zvítězili nad Orlovou jednoznačně 6:0. Součástí kladenského týmu je čtyřčlenná skupina polských hráčů v čele s účastníkem olympijských her v Riu Adrianem Dziolkou.
Ve finále se tedy utkala Dobruška s Kladnem a v souboji o třetí místo domácí Hradec Králové s Orlovou. Dobrušští hráči už od úvodních zápasů ukázali, že nedají soupeři nic zadarmo a podařilo se jim udělat důležité body. Ve čtyřhře naše slovenské posily Andrej Antoška – Jakub Horák po třísetové bitvě porazili Alteru s Dziolkem ve třetím setu poměrem 21:18. Výborný výsledek se také podařil Antoškovi v souboji s Dziolkem ve dvouhře, kdy po setech 19:21, 23:21 a 21:18 zvítězil. Další body k tomu přidaly i naše mladé ukrajinské hráčky Varvara Florová a Sofiia Lavrová. Spolu ve čtyřhře přehrály ve dvou setech Adámkovou s polkou Hankiewicz a Lavrová vyhrála také ve dvou setech nad Adámkovou. Tím skončilo utkání nerozhodným výsledkem 4:4 a došlo dle pravidel soutěže na rozhodující zápas. Po rozhodnutí vedoucích družstev a hlavního rozhodčího jím byla dvouhra žen. Za Dobrušku nastoupila Frolová proti kladenské Hankiewicz. Průběh utkání byl velice vyrovnaný s bouřlivým povzbuzováním na obou stranách, nakonec se šťastnějším výsledkem pro Dobrušku. Frolová vyhrála po setech 21:18 a 21:16 a dobrušské družstvo se stalo opět po 5ti letech vítězem I.ligy východní skupiny. V utkání o třetí místo se lépe vedlo týmu domácího Montasu, který vyhrál nad Orlovou 5:3 a vybojoval bronzové medaile.
Za dobrušské družstvo v průběhu soutěže nastupovali Kopřiva Ondřej, Šváb Matěj, Bureš Marek, Patzák Lukáš, slovenští hráči Antoška Andrej a Horák Jakub, ukrajinské juniorky žijící a trénující v Dobrušce Frolová Varvara, Lavrová Sofiia a Alymová Anastasiia. Vedoucím družstva je Skočdopole Miroslav.
Vítězstvím v I.lize si naše družstvo vybojovalo právo účasti v baráži o nejvyšší českou soutěž Extraligu smíšených družstev, ve které startuje sestupující oddíl z extraligy, kterým momentálně je tým SKB Český Krumlov. Jako třetí družstvo má právo startu v baráži vítěz I.ligy skupiny západ, který ještě není znám.
Závěrem patří poděkovat celému družstvu za dosažený výsledek, reprezentaci oddílu a Dobrušky. Rád bych také poděkoval hrstce věrných fanoušků oddílu, kteří přijeli do Hradce Králové podpořit hráče v jejich boji.

Petr Šváb   01.03.2023 - Nová informační vývěska oddílu

 
Po dlouhé době má náš oddíl novou vývěsku v Opočenské ulici. Děkujeme společnosti KAND s.r.o. Dobruška, že nám na svém pozemku dovolilo vývěsku bezplatně instalovat. Lze si jen přát, aby se oddílu dařilo a bylo dost příznivých zpráv pro publikaci.

Petr Šváb   


... další aktuality

Badminton Dobruška - vicemistr extraligy 2009

Dobrušská badmintonová historie se píše již více než třicet let. Nový oddíl byl založen na podnět tehdy velmi populární akce „Buď fit!“. Výboru TJ Sokol byl zaslán dopis z ustavující schůze oddílu 26. 11. 1972. Zakládajícími členy byli Josef Nič, Miroslav Šenkýř , Karel Tomek a Josef Frýda. První členové si výzbroj zajistili vlastními prostředky – míčky, běžně prodávané ve sportovních potřebách, si vlastnoručně upravovali. První tréninky probíhaly v tělocvičně základní školy Františka Kupky, kde před každým tréninkem místo rozcvičky hráči rozměřovali a křídou kreslili hřiště. Během prvního roku se počet členů oddílu rozrostl na dvacet a jejich domovem se stala dobrušská sokolovna a posléze i hala SPŠE, kde družstvo dospělých hrálo zápasy krajského přeboru.

....pokračování

NAVRCHOLU.cz